Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
21.yy. Türkiye ens. ile ilgili oguz solak -oguz@oguzsolak.com 29/12/2005 - 7:13:40 AM oku
Prof. Ümit Özdağ Beyefendiden aldığım e-postadan içeriğini öğrendiğim, 21. yüzyıl Türkiye Enstitüsü oluşumuna hem çok sevindim, ancak bir taraftan da çok üzüldüm.
Sevindim; çünkü bu tip bir yapılanma nihayet gerçekleşiyor. Kamuoyuna yeni duyurulan 21.yüzyıl Türkiye enstitüsü diye adlandırılan yapılanmanın aynısını ben, 1990 yılından beri kamuoyuna yazılarımla aktarıyorum. 15 yıldır, bu önerilerimi aklınıza gelebilecek her kesime yaymaya çalıştım. Cumhurbaşkanlığından, başbakanlıktan,Mit ten, sivil toplum kuruluşlarından,Genelkurmay başkanlığından, MHP den, rahmetli Alparslan Türkeş e kadar tek tek mektuplarla ( o zaman internet ortamı ve bilgisayarım yok ) iletmiştim. 1992 yılından elimde önerilerimin değerlendirileceğine dair bir sürü resmi cevaplar hala duruyor. Yıl 1990 ların başı, ortada buna benzer bir model yok. Yurt dışında düşünce kulüp modelleri var ama benim sunduğum teşkilatma , Türkiye yi ilgilendiren her konuda fikir üretilmesi, bunların tasarımlarının yapılması , fizibilitesi olumlu olanlarının projelendirilip ( oluşturulan uzman komisyonlar da) uygulamaya geçilmesidir. Yani tam bir üretim ve aksiyon. Sayın Ümit Özdağın başını çektiği 21.yüzyıl Türkiye enstitüsü aynen benim sunduğum teşkilatlanma modelini ortaya koyuyor,ANCAK bir farkla benim 1992 yılında sunduğumu kendileri 2005 yılında kamuoyuna sunuyorlar. Üzülüyorum; çünkü bir FİKİR İŞÇİSİ olarak , karınca kararınca seninde ortak akla bir katkın olmuş bir ucundan da sen tut diyen yok. Üstelik ( ekte sunduğum yazı ,biliniyor anlamında) Prof.Ümit Özdağ ın sitesinde de yayımlanmış olmasına rağmen, sayın hocamın başında olduğu bir hareketin içinde yer alamıyoruz. Bunun için adımızın başında Prof. mu olması gerekiyor bilemiyorum ama kesin olarak bildiğim, diğer yazılarımda da bahsettiğim gibi Türkler birbirlerini YOK sayıyorlar. Herkes kendi gurubunu, cemaatini kurmuş ve biz, milli devletten bahsediyoruz, ÇOK YAZIK. Unutmayalım,hakkaniyetin ve estetiğin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.
Bu bahse konu, lütfen kişisel bir hak savunma olarak alınmasın.Çünkü biliyorum ki bu yaklaşımlar çoğumuzun başında ve bende eminim ki hislerinize tercüman oluyorum. Saygılarımla. 22-aralık-2005
OGUZ SOLAK --sanayici--Kayseri

Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..