Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
Milliyetçi köşe yazarları oguz solak -oguzsolakbelgelik@gmail.com 29/12/2005 - 7:11:22 AM oku
MİLLİYETÇİ KÖŞE YAZARLARININ GAFLARI

Dünyanın en büyük materyalistleri olduklarını ,hatta dünyanın en büyük istismarcıları olduklarını ispatlayan AKP iktidarının ve yandaşlarının ,tarikatlerinin ,vakıflarının, derneklerinin, vs.. her gün yaptıkları rezillikleri artık bir tarafa bırakalım. Bunların yaptıklarını devamlı köşelerine taşıyan milliyetçi yazarlar TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN TANSİYONLARINI düşürmekte ve MÜCADELE ENERJİLERİNİ yok etmektedirler. Yazdıkları ile bizim ciğerimizi soğutuyorlar AMA aynı zamanda TÜRK milliyetçilerini deşarj ederek pasifleştirmiş oluyorlar.
Bu işin dahası da var. Savunulmayacak durumları ,inadına savunmaya kalkan milliyetçi köşe yazarı ve gazeteler var. Vatan ve millet şuuru olan halk şunu istemiyor. İçi boşalmış , bozulmuş, yıllarca halka eziyet etmiş kurumları ve modelleri savunmanızı istemiyor. Siz inadına bunlara arka çıktıkça halk siyasi iktidarın kucağına gidiyor. Art niyetli insanlar veya iktidarlar doğru işlere sahip çıkıyorlar ve bunları istismar ediyorlar ise sizin yapmanız gereken bu doğrulara doğru biçimde sahip çıkmanızdır. Vatan hainleri ile illa karşı safta olmak adına doğrulara karşı çıkmak tuzağa düşmektir.
Burada arka çıkılan kurumların içlerinin nasıl boş olduğuna dair binlerce kanıt gösterilebilir. Ülkemizde zengini daha zengin yapan bir düzen vardır. Mesela araştırmacı bir mühendis olarak kredi veren kurumlara gitseniz, ben yatırım kredisi istiyorum deseniz ,sizi yerin dibine sokarlar. Önce çok para kazanan en az 3 yıllık bir esnaf ol, ipotek edecek evlerin filan olsun derler. Diyelim ki nanoteknoloji konusunda yatırım yapmak istiyorsunuz. Size bir yol haritasını lazım. Bu konuda kendilerini ballandırarak anlatan BİLKENT üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji enstitüsü ile irtibat kuruyorsanız hiçbir cevap vermeyebilirler,sizi adam yerine bile koymayabilirler.
Bu örneklere binlercesini ekleyebiliriz. Lakin bize hiçbir faydası olmaz. Bu aksaklıkları ‘aman devletimiz zarar görüyor ’ gibi batıl inançlarla körü körüne savunmak yerine hızla yeniden yapılanarak, devlet ve millet olarak bedenen ve fikren çok çalışmalıyız. Siz milliyetçi köşe yazarlarının görevi ise doğru seçenekler göstermenizdir. Uzmanlık alanı olan kurumların veya akademisyenlerin araştırmalarına yer vermeniz daha isabetli olacaktır. Mesela stratejik konularda yapacağınız yorumlara ASAM veya TÜRKSAM gibi değerli fikir merkezlerinin yada konusunun uzmanı değerli bilim adamlarının araştırmalarını eklemeniz gibi değişimlerle sağlam temellere dayanan yazılarınız Türk milletinin bilincini artıracaktır.
Ülkücüler ile yazımın başında bahsettiğim köşe yazarları arasındaki etkileşim konusunda bağlantı kurmak istiyorum.
Ülkücülerin temel hedefi, Gaspıralı İsmail Efendinin söylediği gibi TÜRK leri DİLDE , FİKİRDE , İŞTE birliğe götürmektir. Bu ise ülkücülerin birleşmesi ve çok çalışkan olması , sürekli olarak kendilerini bilim ve teknoloji alanlarında yetiştirmeleri ve bilgili olmaya kendilerini adamaları ile olabilir. Bilgi çağında yaşıyoruz ve dünyayı bilgi teknolojilerini üretenler yönetiyorlar.
Maalesef bir kısım ülkücü veya Türkçü köşe yazarlarının kafaları başka şeyler de. Kendilerine rant oluşturmak için ülkücüleri bölmeye çalışıyorlar. Doğu Perinçek i bile vatansever model olarak gösterme yüzsüzlüğü yapan köşe yazarları var. Fethullah Gülenin üstü kapalı reklamını yapan köşe yazarları var. Sizi geçmişin karanlıklarında dedikodularla , hesaplaşmalar ile ülkücülük adına boğanlar var. Üç –beş hapishane macerası ile işi geyik muhabbetine çevirenler var. Siz bunların kim olduklarını iyi biliyorsunuz. Bizim bunlarla, dedikodular ile yada iktidar güçlerinin attığı yemlerle zaman kaybına tahammülümüz kalmadı. Yazımın başında vurguladığım endişem işte bu. Bir sihirbazı seyreder gibi bunları seyrediyoruz, şikayet ediyoruz. Bunlarda numara bitmez , din istismarı ile torbalarını dolduruyorlar. Ve para ile her şeyi hatta eğitim kurumlarını ele geçiriyorlar. Hem çocuklarınızı hem de paralarınızı bunlara kaptırıyorsunuz. Kusura bakmayın ama şu argo tabiri kullanmazsam patlayacağım. BUNLARIN KERİZİ BİZİZ. Uyumaya devam ederseniz gelecek neslimizin beyinleri yunmuş yıkanmış olacak.
Ülkücüler gerekirse taş üstüne taş koyarak bu ülke için, DÜNYA TÜRKLERİ için bilgi çağını yakalamalıdır . Artık kendimize güvenmeyi öğrenmeliyiz. Elektronikte, bilgisayarda , tıp da ,her meslek ve branş da ülkücüler en başarılı , en azimli , en kapasiteli insanlar olmak için çaba göstermelidirler. Ülkücü bir öğretmen her öğrencisini Türklerin Başbuğu gibi yetiştirmelidir. ülkücü bir bürokrat en verimli insan olmalıdır. ülkücü bir tüccar en güvenilir olmalıdır. Kısacası ÜLKÜCÜLER iyi yetişmiş, ülke kaynaklarını en verimli kullanan , ülkesinin imarına, estetiğine çok önem veren, doğayı en hassas biçimde koruyan, yardımsever, güler yüzlü hayata her zaman umutla bakan , sorunları çözen , donanımlı, insanca yaşama modellerini kanıksamış, ufkunu geleceğe çevirmiş, ancak vatanımıza ve devletimize tehdit olduğunda BOZKURT olan örnek TÜRKLER olmak için çaba sarf etmelidir. Bu zorla veya baskı ile olacak bir iş değildir. Coşku ile yapılacak bu gönül harekatı Herkese örnek olacak tır inancındayım.
Atamızın dediği gibi, Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
YETER Kİ sen kapasiteli bir insan olmak için gayret göster. Kendine olan öz güvenini elde ettikten sonra
dünyada ki bütün Türklere ve vatanına katkın olabilir. İşte o zaman Türklük gurur ve şuurunu doyasıya yaşayabilirsin.
saygılarımla.19-ekim-2005
oguz solak ---sanayici—kayseri www.oguzsolak.com
Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..