Ana Sayfa > Forum
Konu Başlığı Gönderen Email Adresi Yayınlanma Tarihi Cevapla
Dünya Türklüğü için oguz solak -oguzsolak38@gmail.com 29/12/2005 - 7:04:26 AM oku
DÜNYA TÜRKLÜĞÜ için ülkücülerin birleşmesi gereklidir.
Yenicağ Gazetesi çalışanları ; Sizler nasıl bir Ülkücülük anlayışına sahipsiniz anlayamadım. Aylardır gazetenizi okuyorum, ulaşmak isteğiniz bir hedef göremedim. Ancak okurlarınızı yanlış yönlendirdiğinizi birçok kere sizlere bildirdim ve sizden hiçbir tepki alamadım.
1- 8-2005 tarihli Prof. Özcan Yeniçerinin GENOM adlı yazısını yayımladınız. Bu yazı ile genomu kötülüyor musunuz, yoksa bir şeyleri bize kanıksatıyor musunuz. Spencer Wells adlı bir paleontologun, insanlığın 60.000 yıl önce başladığı fikri ,nisan ayı başında Wisconsin de yapılan bir genetik sempozyumun da ÇÜRÜTÜLDÜ. Yeni bulgular insanlık tarihinin 2 MİLYON önce Doğu asya da yani muhtemelen TÜRKLERİN yaşadığı bölgelerde ortaya çıkmıştır.( TÜBİTAK bilim ve teknik dergisi mayıs sayısı )
Eğer bir sorumluluk anlayışınız var ise bunları düzeltmeniz gerekir.
1- Genom ile filan kimse bizi çelişkiye düşüremez ancak siz ÜLKÜCÜLERİN kafasını karıştırırız sanıyorsanız aldanıyorsunuz. İsteyen istediği gen haritasını çıkartsın.Aman gen haritasını çıkartıyorlar demek kendimizden şüphe duyduğumuzu göstermez mi
2- BİZİM için TÜRKLÜK manevi bir duruştur. Büyük bir kültürün parçası olma bilincidir. Bunu doğru kabul ettikten sonra Türklerin antropolojik özellikleri şunlardır demek bu vatana ihanettir, provokasyondur.
3- Ne olduğuna karar veremeyen insanları ‘ aydınımız ‘ diye sunmanız bile affedilemez bir durum.
4- Son olarak ta ülkücüler arasında ayrımcılığı körüklemekten vazgeçmenizdir. Türk ocaklarından , Ülkü ocaklarından yetişmiş bütün insanların sadece TÜRKİYE için değil, DÜNYA TÜRKLÜĞÜ için birleşmeleri ŞARTTIR.
02 Ağustos 2005 salı
oguz solak---sanayici--Kayseri

Bu Konuya Verilen Cevaplar
Gönderen Email Adresi Gönderdiği Tarih

..Yeni Konu Ekle.. ..Konuları Göster..